Velux logo

Novostavba rodinného domu ve Zdibech

Autor: Ján Stempel Místo: Zdiby Fotograf: Ester Havlová
Novostavba rodinného domu ve Zdibech

Dům má jednoduchou a jednoznačně definovanou objemovou kompozici. Moderní architektonické pojetí kombinuje jednoduchý kompaktní tvar, soudobé architektonické prvky a tradiční sedlovou střechu. Navenek nepříliš velká stavba překvapí bohatě rozvinutým vnitřním prostorem. Hlavní obytná část je dvoupodlažní a skládá se z přízemí a podkroví. Jihovýchodní fasády do obytných částí přízemí, které tvoří obývací pokoj, jídelna a kuchyně, jsou celodenně otevřeny slunci. Rovnoměrné osvětlení hloubky dispozice poskytují střešní okna VELUX, která současně umožňují efektivní přirozené větrání. Před oslněním i přehříváním chrání object systémové předokenní stínicí prvky, zejména předokenní markýzy, ale také účinná pergola, jež stíní jihozápadní okno obývacího pokoje. Prosklené plochy s kvalitními okny a otevřenost dispozice přízemí zajišťuje intenzivnější prosvětlení objektu při zachování vysokého tepelně-technického standardu. V suterénu objektu, na úrovni příjezdové komunikace, se nachází garáž, vstup a technické zázemí se strojovnou. Podkroví má hambalkovou vazbu se středovými nosnými příčkami a zdivo je keramické.

Použité výrobky VELUX:

KYVNÉ STŘEŠNÍ OKNO V DŘEVĚNÉM PROVEDENÍ S BEZPEČNÝM, ENERGETICKY ÚSPORNÝM DVOJSKLEM GGL M06 3073

Osazení střešního okna do falcovaného plechu bez lemování umožňuje jeho maximálně estetickou integraci do střešního pláště.

Fotografie stavby

Novostavba rodinného domu ve Zdibech Novostavba rodinného domu ve Zdibech Novostavba rodinného domu ve Zdibech Novostavba rodinného domu ve Zdibech Novostavba rodinného domu ve Zdibech Novostavba rodinného domu ve Zdibech Novostavba rodinného domu ve Zdibech Novostavba rodinného domu ve Zdibech Novostavba rodinného domu ve Zdibech