Velux logo

Golden Nugget

Autor: Innocad Plannung Místo: Graz, Rakousko Fotograf: Paul Ott
Golden Nugget

Zlatý nuget je situovaný do historické části Grazu a díky vnější struktuře z leskle zlatě zabarvených měděných fasádních panelů opticky navazuje na vedlejší budovy ve vilémovském stylu.

V přízemí budovy se nacházejí kanceláře firem, které s vnějším prostředím propojují transparentní souvislé okenní plochy od podlahy ke stropu, a tak se část fasády proměňuje v oboustrannou výkladní skříň. Převládajícími atributy kanceláří jsou zlaté stropy a hrubý neomítnutý beton, jenž kontrastuje s bílými interiéry.

Bílé stropy, podlahy i osvětlovací tělesa, laťové schody a síťovina balustrád tvoří příjemnou neutrální scenerii. Střešní okna VELUX v bílé variantě nechávají do prostoru proniknout světlo, které se díky homogennímu bílému pozadí odráží na povrch stěn a podlah a nabízí pocit volnosti a klidu k práci i relaxaci.

Ve zbývající části objektu se nacházejí byty, k nimž vede centrální dvouramenné schodiště vystupující z masy budovy. Dvouposchoďový přístavek tvoří dokonalé zakončení a poskytuje nádherný výhled do okolí z prostorné terasy, která se táhne po celé jeho délce.

Fotografie stavby

Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget Golden Nugget