Velux logo

Didden Village

Autor: MVRDV, Rotterdam, Nizozemsko Místo: Beatrijsstraat 71, Rotterdam, Nizozemsko Fotograf: Robert Hart WWW: http://www.mvrdv.nl
Didden Village

Beatrijsstraat patří mezi poměrně klidné rezidenční ulice nedaleko hlavního rotterdamského nádraží. Čtyřpodlažní domy z počátku dvacátého století s typicky cihlovými fasádami lemují ulici, na jejímž konci stojí Didden Village.

Třípatrový dům, v němž dvě nižší podlaží slouží jako ateliér, se po rekonstrukci o půdní vestavbu, která splňuje podmínky pro kvalitní bydlení. Objekt byl v rámci rekonstrukce doplněn o bleděmodrou atiku, za níž jsou vidět dva štíty stejné barvy.

Architekti všechny povrchy, tedy s výjimkou oken a střešních oken, pokryli modrým polyuretanem, takže stavba na sebe upozorní již z dálky. Na rozdíl od podobných projektů střešních nástaveb Didden Village neposkytuje svým majitelům pouze další prostor k obývání či přespávání. Vlastně funguje jako taková malá vesnička s uličkami, dvorky, lavičkami, stoly a bazénem.

Soukromí zajišťují atiky sahající do výše ramen nebo výrazně modré stěny budov. Slunný střešní prostor zdobí lavičky a květiny, do bytu a ateliéru proudí světlo velkými střešními okny VELUX. Ve stěnách obklopujících dům mají význam horizontální sloty, které celou stavbu odlehčují a umožňují obyvatelům shlížet dolů na ulici.

 

Použité výrobky VELUX: 

KYVNÉ STŘEŠNÍ OKNO V DŘEVĚNÉM PROVEDENÍ GGL S06 3073 SE ZASTIŇOVACÍ ROLETOU RFL S06 4078

Zastiňovací roleta je praktickým a účinným řešením zastínění. Průsvitný materiál dodává jemný barevný odstín světlu v místnosti a zároveň tlumí jeho ostrost. Místnosti dodává originální vzhled a styl. Je vyrobená ze stálobarevné tkaniny odolávající nečistotám. Dodává se v celé škále barev a vzorů.

Fotografie stavby

Didden Village Didden Village Didden Village Didden Village Didden Village Didden Village Didden Village Didden Village Didden Village Didden Village