Velux logo

Ateliér Posehuset

Autor: Svendborg Architects, Kodaň Místo: Farum, Dánsko Fotograf: Ole Hein Pedersen
Ateliér Posehuset

Realizace ateliéru Posehuset je skvělou ukázkou revitalizace venkovské architektury. Rekonstrukce byla navržena s respektem k historické hodnotě původní struktury, zvolené řešení však má současný výraz a pracuje s moderními technologiemi. Vytváří tak neobvyklou kompozici s výraznou výtvarnou hodnotou. Stará venkovská usedlost Posehuset se nachází v sousedství lesa, v rozvolněné struktuře. Majitelé si přáli přeměnit starou stáj na víceúčelový umělecko-pracovní prostor s ateliérem. Návrh rekostrukce spočívá v zachování historické podoby původního obvodového zdiva včetně výplní otvorů. Do této historické „schránky“ byla vložena nová dřevěná konstrukce vyhovující současným tepelně-technickým požadavkům i požadavkům na uživatelský komfort. Zvažovalo se prefabrikované řešení nové konstrukce, ale nakonec bylo studio vybudováno přímo na místě. Novou fasádu a střešní plášť sjednocuje téměř bezešvá kombinace neohraničených střešních dílů, solárních kolektorů a střešních oken VELUX. Střešní okna byla zvolena jako jediný zdroj denního osvětlení, protože horní osvětlení je pro funkci ateliéru optimální. Použitím zrcadel na stěnách a polovině stropu se povznesla koncepce interiéru na novou úroveň a vytvořila prostor v duchu velké camery obscury. Díky jednoduchosti a minimalizaci interiérového vybavení vznikl univerzální, ničím neomezený prostor pro umělecké vyjádření a zajímavé tvůrčí aktivity.

 

Použité výrobky VELUX:

 

ELEKTRICKY OVLÁDANÉ STŘEŠNÍ OKNO GGU INTEGRA®, SOLÁRNÍ KOLEKTOR PRO OHŘEV TUV CLI U12 5000


Předností solárního kolektoru VELUX je estetické zabudování do střechy a možnost kombinace se střešními okny VELUX do společného lemování.

Fotografie stavby

Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset Ateliér Posehuset